بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

بهترین کرم و پماد سوختگی نوزاد

بهترین کرم و پماد سوختگی نوزاد

سوختگی پای نوزاد از رایج‌ترین مشکلاتی است که والدین در دوران پوشک کردن بچه‌ها با آن روبه‌رو می‌شوند. استفاده به موقع از کرم و پماد سوختگی نوزاد موثرترین روش برای پیشگیری و درمان مشکل سوختگی پای نوزاد است. اما تنها کاربرد کرم سوختگی نوزاد، رفع سوختگی پای بچه‌ها نیست.

در این مطلب، ما ابتدا به برخی نکات مهم و کلیدی برای استفاده از کرم و پماد سوختگی نوزاد اشاره خواهیم کرد. در ادامه به معرفی ببهترین کرم و پماد سوختگی نوزاد و کودک پرداخته و در پایان برخی از کاربردهای رایج کرم و پماد سوختگی نوزاد را معرفی خواهیم کرد.

 

 

نکات مهم برای استفاده از کرم سوختگی پای نوزاد

استفاده از کرم سوختگی پای نوزاد بسیار ساده است. کافی است با دستان تمیز، لایه نازکی از کرم را در محل سوختگی بزنید و این کار را به دفعات منظم تکرار کنید. با این حال، توجه به برخی نکات کلیدی می‌تواند از پیامدهای منفی جلوگیری کرده و تأثیر کرم را به نحو چشمگیری افزایش دهد.

کرم سوختگی پناتنکرم سوختگی دسیتینکرم 1-2-3 ویتامین بریر موستلا


زمان استفاده از کرم و پماد سوختگی نوزاد

بهترین زمان برای استفاده از کرم و پماد سوختگی نوزاد بعد از شستن و خشک کردن ناحیه پوشک و قبل از بستن پوشک جدید است. با این کار شانس بروز سوختگی پای نوزاد را تا حد زیادی کاهش خواهید داد. بسیار مهم است که در زمان استفاده از کرم بدن بچه‌ها کاملا خشک و تمیز باشد.

 رفع سوختگی پای نوزاد با کرم مناسب

در صورت بروز لکه‌های قرمز، خطوط خشن و التهاب و تحریک‌پذیر پوست، به کرم و پماد سوختگی نوزاد برای رفع سوختگی نیاز خواهید داشت. برای درمان مدل‌هایی از کرم سوختگی پای نوزاد را انتخاب کنید که حاوی زینک اکساید باشند تا بالاترین میزان پوشش و حفاظت فراهم شود. در برخی مدل‌ها نیز از لانولین یا وازلین نیز به عنوان ماده پایه استفاده می‌شود که بافت سبک‌تری داشته و می‌تواند به تسکین و نرم شدن پوست کمک کند.

تعداد دفعات استفاده از کرم سوختگی نوزاد

بهتر است هر بار پس از تعویض پوشک از کرم و پماد سوختگی نوزاد استفاده کنید. با این حال دقت کنید که استفاده بیش از حد از کرم می‌تواند تأثیر معکوس داشته و سوختگی پای نوزاد را تشدید کند. همچنین هر بار از مقدار مناسبی از کرم که کل سطح پوست را پوشش دهد استفاده کنید و از پوشاندن سطح پوست با لایه‌های ضخیم کرم اجتناب کنید.

زمان مراجعه به پزشک

سوختگی پای نوزاد معمولا با مراقبت روزانه و استفاده از کرم مناسب به سرعت رفع می‌شود. در صورت عدم رفع سوختگی در عرض چند روز، بهتر است برای معاینه تخصصی و تجویز کرم‌های قوی‌تر به پزشک مراجعه شود.

سایر بایدها و نبایدهای کرم سوختگی پای نوزاد

  • از کرم‌های معطر و محصولات حاوی ترکیبات شیمیایی اجتناب کنید.
  • کرم و پماد سوختگی نوزاد را در محل خشک و خنک نگهداری کنید و همیشه قبل از استفاده تاریخ انقضای محصول را بررسی کنید.
  • قبل از استفاده دستورالعمل ارائه شده توسط تولید کننده را به دقت مطالعه کنید تا از استفاده صحیح مطمئن شوید.
  • از محصولات معتبر و باکیفیت استفاده کنید. بعضی از کرم‌ها می‌توانند قدرت جذب پوشک را کاهش دهند که با نشت پوشک و حساسیت پوستی همراه است.

بهترین کرم و پماد سوختگی نوزاد کدام است؟

مدل‌های متنوعی از کرم و پماد سوختگی نوزاد با ترکیبات و فرمولاسیون‌های متنوع در بازار وجود دارند که ممکن است انتخاب را برای والدین سخت کند. اما بهترین کرم و پماد سوختگی نوزاد در این میان کدام است؟

باید بگوییم اکثر محصولاتی که توسط تولید کنندگان معتبر عرضه شده و حاوی ترکیبات محافظ پوست و التیام‌بخش هستند عملکرد مطلوبی در رفع سوختگی پای نوزا دارند. در ادامه به برخی از بهترین انواع کرم و پماد سوختگی نوزاد می‌پردازیم.

کرم سوختگی زینک اکساید

در بسیاری از بهترین محصولات کرم و پماد سوختگی نوزاد از زینک اکساید به عنوان ماده پایه استفاده می‌شود. زینک اکساید به عنوان یک سد محافظ روی پوست عمل کرده و از تحریک پوستی در اثر رطوبت جلوگیری می‌کند. پماد زینک اکساید یکی از قوی‌ترین ترکیبات جلوگیری از سوختگی پای بچه‌هاست و توصیه می‌شود همیشه کرم‌هایی را انتخاب کنید که حاوی حداقل ۱۰درصد زینک اکساید باشند.

کرم سوختگی بر پایه وازلین

در بعضی مدل‌های کرم سوختگی از وازلین به عنوان ماده محافظ پوست جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و سوختگی پای نوزاد استفاده می‌شود. کرم‌های حاوی وازلین قوی‌ترین نوع کرم و پماد سوختگی نوزاد نیستند و معمولا کرم‌های زینک اکساید عملکرد بهتری دارند. با این حال، این کرم‌ها بی‌رنگ هستند و بافت سبک‌تر و کثیفی کمتری نسبت به کرم‌های زینک اکساید دارند.

کرم و پماد سوختگی گیاهی

برخی از ترکیبات گیاهی همچون کالاندولا، آلوئه ورا و بابونه تأثیر سریعی در کاهش التهاب و سوزش پوست دارند و در صورت بروز سوختگی پای نوزاد، به کاهش التهاب و تسکین نوزاد کمک می‌کنند. البته کرم‌های گیاهی به تنهایی نمی‌توانند سد رطوبتی مناسبی فراهم سازند و باید در فرمولاسیون آنها باید زینک اکساید یا وازلین به عنوان سد محافظ نیز وجود داشته باشد.

کرم و پماد سوختگی نوزاد هایپوآلرژنیک

فرقی ندارد که چه مدلی از کرم و پماد را برای رفع سوختگی پای نوزاد انتخاب می‌کنید، در هر حال بهتر است به دنبال محصولات هایپوآلرژنیک باشید. این موضوع به خصوص در مورد بچه‌هایی که پوست حساس دارند اهمیت چند برابر دارد. در فرمولاسیون کرم‌های هایپوآلرژنیک، از هر گونه ترکیبی که احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک وجود داشته باشد اجتناب می‌شود تا محصول نهایی برای حساس‌ترین پوست‌ها نیز ملایم و قابل استفاده باشد.

بهترین کرم و پماد برای درمان سوختگی نوزاد

در صورتی که میزان و شدت سوختگی پای نوزاد بسیار شدید باشد ممکن است لازم باشد از کرم‌های حاوی هیدروکورتیزون برای بهبود و درمان استفاده کنید. این کرم‌ها از قوی‌ترین انواع کرم و پماد سوختگی نوزاد هستند و لازم است به صورت کوتاه مدت و با تجویز پزشک استفاده شوند.

کرم و پماد سوختگی با منشأ طبیعی

بعضی از ترکیبات طبیعی همچون موم زنبور عسل، روغن نارگیل، کره شیا یا شی باتر نیز از محصولات محبوب برای کاهش التهاب پوست و آرام کردن پوست بچه‌ها هستند. در صورت ناآرامی و التهاب پوست، استفاده از کرم و پمادهای سوختگی حاوی ترکیبات طبیعی می‌تواند عملکرد کرم در التیام و تسکین پوست را ارتقا دهد.

کرم سوختگی SPF

کرم‌های سوختگی دارای SPF علاوه بر محافظت در برابر رطوبت، برای جلوگیری از آفتاب سوختگی کودک کاربرد دارند و می‌توان گفت کرم‌های چندمنظوره محسوب می‌شوند که نقش ضدآفتاب کودک را نیز ایفا می‌کنند.

کرم و پماد سوختگی نوزاد چه کاربردهایی دارد؟

اصلی‌ترین کاربرد کرم و پماد سوختگی نوزاد، رفع التهاب و سوزش پای بچه‌ها در زمان بستن پوشک است. با این حال اکثر کرم‌های موجود در بازار چندمنظوره هستند و می‌توانند کاربردهای متعددی داشته باشند. در این بخش، به برخی از کاربردهای متنوع کرم و پماد سوختگی نوزاد اشاره می‌کنیم.

کرم تعویض پوشک دکتر براونز مدل 054کرم سوختگی Sudocremکرم سوختگی babycoccole


پیشگیری از سوختگی پای بچه‌ها

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و توصیه می‌شود قبل از سوختگی پای بچه‌ها، از کرم و پماد سوختگی نوزاد برای جلوگیری از بروز سوختگی استفاده کنید. در این مرحله استفاده از کرم‌های سبک با درصد پایین کافیست و به کرم‌های خاص گیاهی و درمانی خاصی نیاز ندارید.

رفع التهاب و درمان سوختگی پای بچه‌ها

حتی با وجود مراقبت صحیح، تا زمانی که بچه‌ها را پوشک می‌کنید همیشه احتمال سوختگی پای کودک وجود دارد و این موضوع کاملا طبیعی است. در صورت بروز سوختگی پای نوزاد،‌ بهترین کرم و پماد برای رفع سوختگی پای نوزاد، کرم‌هایی هستند که درصد زینک اکساید آنها بالای ۲۵ درصد باشد.

همچنین کرم‌های حاوی ترکیبات گیاهی و مواد طبیعی می‌توانند به آرامش بچه‌ها و کاهش التهاب کمک کنند. در شرایط وخیم‌تر ممکن است لازم باشد از کرم‌های قوی‌تر و درمانی زیر نظر پزشک استفاده کنید.

جلوگیری از عرق‌سوز شدن

به جز ناحیه دایپر، بچه‌ها اغلب در معرض عرق سوز شدن در نواحی چین خوردگی پوست همچون زیر بغل، زیر گردن و مفاصل ران و پاها هستند که استفاده از کرم سوختگی می‌تواند به رفع التهاب و سوزش در این نواحی کمک کند.

 ترک‌های پوستی

به دلیل حفظ رطوبت پوست و ایجاد سد محافظ، کرم و پماد سوختگی نوزاد می‌تواند برای به بهبود ترک‌های پوستی و حل مشکل پوسته پوسته شدن در ناحیه صورت، دست‌ها و سایر اعضای بدن کمک کند.

سوختگی‌ها و بریدگی‌های سطحی

در صورت بروز سوختگی و یا بریدگی‌های بسیار سطحی و ظریف در سطح بدن، استفاده از کرم و پماد سوختگی نوزاد به بهبودی سریع سوختگی و زخم کمک می‌کند.

اگزما و سایر ناراحتی‌های پوستی

کرم و پماد سوختگی نوزاد به طور ویژه برای تسکین و مرطوب کردن پوست طراحی می‌شود و به همین دلیل می‌تواند تأثیر مثبتی در رفع علایم ناراحت کننده اگزما و سایر ناراحتی‌های پوستی ایفا کند.

حفاظت در برابر آفتاب

اگر از کرم‌های دارای استفاده کنیدSPF  کرم و پماد سوختگی نوزاد می‌تواند نقش ضدآفتاب را نیز ایفا کرده و برای حفاظت از پوست بچه‌ها در برابر آفتاب سوختگی مورد استفاه قرار گیرد.

کلاه گهواره (درماتیت سبوره)

کرم ضدسوختگی نوزاد، به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی که دارد می‌تواند به نرم شدن پوسته‌های تشکیل شده روی پوست سر و رفع مشکل کلاه گهواره کمک کند.

 

 

منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close