بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
صفحه اصلی بلاگ بامبینو کالا

پیمانه شیرخشک چیست؟

پیمانه شیرخشک چیست؟

پیمانه شیرخشک چیست؟ استفاده از ظرف نگهدارنده شیرخشک چه مزایایی دارد؟
مادرانی که از شیرخشک برای تغذیه فرزندشان استفاده می‌کنند، چالش‌ها و دغدغه‌های فراوانی دارند. شستشو و ضدعفونی کردن سرشیشه، خرید شیرخشک سازگار با معده و سیستم گوارشی نوزاد، نگهداری از شیرخشک و... همی دغدغه‌های این دسته از مادران است.
همانطور که می‌دانید اگر لازم باشد تا چند ساعتی را بیرون از منزل باشید، باید وسایل مربوط به تغذیه نوزادتان را به طور کامل با خود حمل کنید. قطعا قوطی شیرخشک بزرگ و جاگیر است و حمل آن برای یک یا دو بار شیردهی در بیرون از منزل، معقول به نظر نمی‌رسد.
چاره کار چیست؟ در این بخش از مجله بامبینو کالا تصمیم داریم تا شما را با ظرف نگهدارنده شیرخشک یا پیمانه شیرخشک آشنا کنیم. قطعا استفاده از این وسیله بسیاری از چالش‌های پیش روی شما را از بین می‌برد.

 


ظرف نگهدارنده شیرخشک یا پیمانه شیرخشک چیست؟

پیمانه شیرخشک یکی از لوازم جانبی ضروری و مهم برای تغذیه کودکانی است که از شیرخشک تغذیه می‌کنند. این پیمانه در مدل‌های مختلفی طراحی شده است که هر یک از آنها ویژگی‌های متفاوتی با یکدیگر دارند. در حالت کلی باید بدانید ظرف نگهدارنده شیرخشک محفظه‌ای استریل و بهداشتی است که شما مقدار معینی از پودر شیرخشک را در آن بریزید و برای چند ساعتی که در منزل حضور ندارید، آن را با خود ببرید. این وسیله به ظاهر ساده اما فوق‌العاده کاربردی به شما کمک می‌کند تا وعده‌های غذایی کودکتان را به خوبی سازماندهی کنید و دیگر نیازی به حمل کردن قوطی بزرگ شیرخشک نداشته باشید.

استفاده از پیمانه شیرخشک چه مزایایی دارد؟

حالا که با پیمانه شیرخشک و کارایی آن آشنا شدید، خوب است تا نگاهی به مزایای استفاده از این ظرف نگهدارنده بیندازیم. به مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، توجه داشته باشید.

سازماندهی وعده‌های غذایی نوزاد

اولین و مهمترین مزیت استفاده از پیمانه شیرخشک، سازماندهی به وعده‌های غذایی نوزاد است. شما می‌توانید مقدار شیرخشک مورد نیاز را داخل این ظرف بریزید و داخل ساک یا کیف خود بگذارید. به طور مثال اگر تخمین می‌زنید که کودک شما به سه وعده تغذیه با شیرخشک نیاز دارد، می‌توانید در سه قسمت این ظروف نگهدارنده، شیرخشک بریزید و هر بار بدون داشتن دغدغه اینکه آیا این مقدار شیرخشک برای فرزندم کافی است یا خیر، غذای او را آماده کنید. همچنین گاهی اوقات ممکن است که بخواهید کودکتان را به یکی از اعضای خانواده‌تان بسپارید و چند ساعتی را از او دور بمانید. با استفاده از پیمانه شیرخشک می‌توانید مقدار شیرخشک مورد نیاز را به صورت پودری، وعده‌بندی کنید و با خیال راحت از منزل بیرون بروید.

 

فضای کمتری را اشغال می‌کند

یکی دیگر از مزایای پیمانه شیرخشک این است که فضای کمی را اشغال می‌کند. در صورتی که شما با محدودیت فضا روبرو هستید، می‌توانید به جای حمل قوطی بزرگ شیرخشک، این پیمانه‌های کوچک و جمع‌وجور را با خود حمل کنید. بدین ترتیب هم به وعده غذایی فرزندتان رسیدگی کرده‌اید و هم فضای کمی از ساک یا کیف شما اشغال شده است.

صرفه‌جویی در زمان

مادرانی که شاغل هستند به خوبی درک می‌کنند که حتی چند دقیقه صرفه‌‌جویی در زمان، چه کمک بزرگی به آنها می‌کند. زمانی که مقدار مناسب شیرخشک برای نوزاد را از شب قبل آماده کرده باشید، صبح با خیال راحت شیشه شیر نوزادتان را آماده می‌کنید. این کار باعث صرفه‌جویی در وقت شما خواهد بود. از طرفی شما نمی‌توانید پودر شیرخشک را داخل هر ظرفی بریزید؛ زیرا احتمال آلودگی آن وجود دارد. بنابراین می‌توانید با استفاده از پیمانه شیرخشک، پودر را بودجه بندی کنید و در یک محفظه جمع‌وجور و استریل نگه داری کنید.

پیمانه شیرخشک یا ظرف نگهدارنده شیرخشک چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر قصد خرید پیمانه شیرخشک را دارید لازم است تا به وجود یک سری ویژگی‌های مهم در آن توجه داشته باشید. به طور کلی لازم است تا نسبت به هر فاکتوری که در خصوص تغذیه کودکتان است، نهایت دقت و حساسیت را داشته باشید.

فاقد BPA باشد

اول و مهمترین ویژگی پیمانه شیرخشک این است که فاقد هرگونه مواد شیمیایی مضر باشد. BPA نوعی ماده شیمیایی مضر است که در تولید بسیاری از محصولات پلاستیکی از آن استفاده می‌شود. این ماده شیمیایی مضر باعث بروز یک سری اختلالات مغزی و هورمونی در کودکان می‌شود. بنابراین دقت داشته باشید که ظرفی که برای نگهداری شیرخشک خریداری می‌کنید، فاقد این ماده شیمیایی مضر باشد.

طراحی زیبا و ایمن داشته باشد

از دیگر مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، طراحی زیبا و ایمن ظرف نگهدارنده شیرخشک است. این ظرف باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که چند محفظه مختلف برای نگهداری شیرخشک داشته باشد. از طرفی درب آن محکم باشد و هوا یا مایعات به داخل آن نفوذ نکند. بنابراین به این ویژگی‌ها در هنگام خرید دقت داشته باشید.

وزن سبکی داشته باشد

یکی از دلایل استفاده از پیمانه شیرخشک، سبک بودن و کم‌حجم بودن آن است. دقت داشته باشید که این ظرف سبک و نشکن باشد و حمل‌ونقل آن برایتان دردسری نداشته باشد.

مقاوم و باکیفیت باشد

از دیگر ویژگی‌های پیمانه شیرخشک که باید به آن توجه داشته باشید، دوام و کیفیت آن است. این ظرف باید در برابر سرما و گرما و سایر عوامل آسیب‌زا مقاومت بالایی داشته باشد. به طور کلی ظرف نگهدارنده شیرخشک باید تمام ویژگی‌های یک ظرف مناسب برای نگهداری از تغذیه کودک را دارا باشد.

به راحتی شسته شود

معمولا محصولات باکیفیت و مرغوب به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند که شما در استفاده و یا نگهداری از آنها به مشکل برنخورید. پیمانه شیرخشک باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که شستشوی آن شما را به دردسر نیندازد.

 

خرید پیمانه شیرخشک از چند جهت مزیت دارد. در این بخش به طور کامل به بررسی مزایای آن پرداختیم و اشاره داشتیم که استفاده از این ظرف چه دغدغه‌ها و چالش‌هایی را برای مادران حذف می‌کند. باید توجه داشته باشید که تمام ظروف نگهدارنده شیرخشک که در بازار موجود هستند، از کیفیت لازم برخوردار نیستند. بنابراین با توجه به ویژگی‌های مهمی که به آنها اشاره داشتیم، ظرف مناسبی را خریداری کنید. در نهایت هم باید به این نکته توجه کنید که ظروف باکیفیت از بدو تولد برای نوزادان قابل استفاده هستند و به هیچ عنوان تغذیه کودک را با اختلال روبرو نمی‌کنند.


منبع : بامبینو کالا

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند نظرات خود را وارد نمایند.
Close