بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
مشاهده محصولات کالسکه دوقلو

کالسکه دوقلو

اگر قرار است صاحب بچه‌های دوقلو شوید یا اینکه بچه‌هایتان فاصله سنی نزدیکی دارند، یکی از بهترین ایده‌ها خرید کالسکه دوقلو است.

راهنمای خرید کالسکه دوقلو

بسیاری از مدل‌های کالسکه دوقلو می‌توانند جابه‌جایی همزمان دو کودک از زمان تولد تا ۵ سالگی را برای شما فراهم کنند. اما انواع کالسکه دوقلو خارجی چه فرقی با هم دارند و بهترین مدل کالسکه دوبل کدام است؟ برای توضیحات کامل در این زمینه با ما همراه باشید.

انواع کالسکه دوقلو یا کالسکه دوبل

انواع کالسکه دوقلو به سه دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند: کالسکه دوقلو کنار هم، کالسکه دوقلو پشت سر هم، کالسکه تکی با قابلیت تبدیل به کالسکه دوقلو. هر یک از انواع کالسکه دوقلو مزایا و محدودیت‌هایی دارند که می‌تواند تصمیم شما برای خرید کالسکه دوبل را تحت تأثیر قرار دهد.

کالسکه دوقلوی کنار هم

کالسکه‌های کنار هم رایج‌ترین شکل کالسکه دوقلو هستند که در آن دو کودک در کنار یکدیگر نشسته و می‌توانند همدیگر را ببینند و با هم بازی کنند. در این کالسکه‌ها دو بخش سیت درست به موازات همدیگر روی فریم نصب می‌شوند که باعث می‌شود هر دو کودک فضا و امکانات مساوی داشته باشند. به عنوان مثال هر دو صندلی می‌توانند در وضعیت نیمه‌خوابیده یا کاملاً خوابیده تنظیم شوند.

محدودیت این مدل‌ها عرض بسیار زیاد کالسکه است که تقریباً دو برابر یک کالسکه معمولی خواهد بود. اما این ایراد با یک مزیت بزرگ همراه است: سبد بسیار بزرگ برای خرید کردن و نگهداری لوازم بچه‌ها. البته ممکن است دسترسی به تمامی بخش‌های سبد وقتی دو بچه داخل کالسکه هستند اندکی سخت باشد.

مدل‌های مختلف کالسکه کنار هم معمولاً از زمان تولد تا ۳ سالگی می‌توانند برای جابه‌جایی همزمان بچه‌ها مورد استفاده قرار گیرند. هر چند ممکن است بعضی مدل‌ها تا ۵ سالگی نیز ظرفیت داشته باشند. در مجموع این مدل‌ها راحت و کاربردی هستند و اگر از عرض زیاد صرف نظر کنیم، استفاده از آنها ساده است.

کالسکه دوقلوی پشت سر هم

اگر شما به دنبال استفاده از یک کالسکه برای جابه‌جایی همزمان دو کودک هستید، می‌توانید کالسکه‌های پشت سر هم را نیز به عنوان گزینه دوم مد نظر قرار دهید. در این نوع کالسکه صندلی‌های کالسکه به دنبال هم نصب می‌شوند. یکی از بچه‌ها در صندلی جلو و یکی از بچه‌ها در صندلی پشتی کالسکه می‌نشیند.

تنوع طراحی در کالسکه‌های دوقلوی پشت سر هم بسیار بالاتر از مدل‌های کنار هم است. معمولاً صندلی جلویی فضای بیشتری دارد و برای بچه بزرگتر طراحی شده است. صندلی عقبی کوچکتر بوده و امکان تنظیم به صورت خوابیده برای نشاندن نوزاد را دارد. در بعضی مدل‌ها نیز دو سیت به صورت پشت به پشت نصب می‌شوند. صندلی عقبی رو به مادر نصب شده و صندلی جلویی رو به خیابان تنظیم می‌شود.

 

سبک طراحی کالسکه پشت سر هم باعث می‌شود عرض کالسکه تا حد زیادی مشابه یک کالسکه تکی باشد. با پهنای کمتر کالسکه در هنگام عبور از درهای کم‌عرض دردسر کمتری خواهید داشت. همچنین هدایت این کالسکه نسبت به کالسکه کنار هم آسان‌تر است و معمولاً می‌توانید به تنهایی و یک نفره آن را جابه‌جا کنید.

کالسکه تکی با قابلیت تبدیل به کالسکه دوکاره

بعضی مدل‌های کالسکه کودک در ابتدا به صورت تکی عرضه می‌شوند اما شما می‌توانید با اضافه کردن یک سیت اضافی یا کریر آن را به کالسکه دوبل تبدیل کنید. این مدل‌ها می‌توانند از نوع کنار هم یا پشت سر هم باشند. اکثر مدل‌های دوکاره از نوع پشت سر هم هستند که یکی از صندلی‌ها به راحتی قابل جدا شدن است. اما تعداد بسیار کمی از مدل‌های کنار هم نیز در بازار وجود دارند که ممکن است طرفداران خاص خود را داشته باشند.

این مدل‌ها به اصطلاح می‌توانند همگام با خانواده رشد کنند. شما می‌توانید ابتدا یک کالسکه تکی برای یکی از فرزندان خریداری کنید و با تولد فرزند دوم آن را به کالسکه دوقلو تبدیل کنید. تنها عیب این مدل‌ها این است که نسبت به مدل‌های دوقلوی معمولی قیمت بالاتری دارند. همچنین بسیاری از این مدل‌ها برای بچه‌های دوقلو طراحی نشده‌اند و یکی از بچه‌ها باید کوچک‌تر باشد.

سایر مدل‌های خلاقانه کالسکه دوقلو

جدای از مدل‌های رایج کالسکه دوبل یا دوقلوی کودک، بعضی مدل‌ها طرح‌های خلاقانه با قابلیت‌های مضاعف دارند. کالسکه دارای سه‌چرخه کودک، کالسکه با استند و مدل‌های با قابلیت نصب کریر و کریکات نمونه‌هایی از انواع کالسکه دوقلوی خلاقانه هستند.

سرویس کالسکه دوقلو و کریر یا کریکات

در اکثر مدل‌های کالسکه دوقلوی پشت سر هم امکان نصب کریر نوزاد حداقل در بخش سیت پشتی و تبدیل کالسکه به سرویس کالسکه و کریر وجود دارد. بعضی مدل‌ها نیز به شما اجازه می‌دهند دو کریر به صورت همزمان نصب کنید. در مدل‌های کالسکه دوقلوی کنار هم نیز گاهی می‌توانید روی هر دو بخش سیت کریر یا کریکات نصب کنید.

کالسکه تکی با استند

در بعضی از مدل‌های کالسکه کودک، امکان ایستادن یک کودک دیگر بر روی یک استند وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید بچه کوچکتر را در داخل کالسکه نشانده و بچه بزرگتر روی استند بایستد. با این طراحی شما نگرانی کمتری بابت جنب‌وجوش و امنیت بچه بزرگتر خواهید داشت. در عین حال ابعاد کالسکه در حد یک کالسکه تکی بوده و دردسر اضافه برای جابه‌جایی نخواهید داشت. همچنین این مدل‌ها قیمت بسیار مناسبی دارند.

کالسکه و سه‌چرخه کودک

اگر یکی از بچه‌ها بزرگتر است می‌توانید کالسکه‌های مدل سه چرخه را نیز مد نظر قرار دهید. در این مدل‌ها یک چرخ جلویی تعبیه شده که بزرگتر از چرخ‌های عقبی است و بچه بزرگتر می‌تواند مانند سه‌چرخه روی آن بنشیند. هدایت این مدل‌ها برای پدر و مادر به آسانی کالسکه‌های دوقلو نیست.

این مدل‌ها جاگیر هستند و معمولاً نمی‌توانید آن را به راحتی در داخل صندوق خودرو جا دهید. با این حال عملکرد سه‌چرخه آن می‌تواند برای بچه بزرگتر جذاب و سرگرم کننده باشد و بسیاری از بهانه‌گیری‌های کودک را متوقف کند.

بهترین نوع کالسکه دوقلو کدام است؟

انتخاب و خرید بهترین کالسکه دوقلوی خارجی به ترجیحات شخصی و سبک زندگی شما بستگی دارد. خرید بهترین کالسکه دوقلو به مسائل زیر بستگی دارد:

  • بودجه شما برای خریداری کالسکه کودک چقدر است؟
  • کدام برندهای کالسکه دوقلو خارجی را ترجیح می‌دهید؟
  • هر چند وقت یک بار از کالسکه استفاده خواهید کرد؟
  • بچه‌های شما هم‌سن هستند یا فاصله سنی دارند؟
  • سن و وزن هر یک از بچه‌ها چقدر است؟
  • آیا برای بچه بعدی برنامه‌ریزی می‌کنید؟

بهترین کالسکه برای بچه‌های دوقلو

همان طور که از توضیحات می‌توان متوجه شد مدل‌های کالسکه دوقلو کنار هم، انتخاب بهتری برای بچه‌های هم‌سن و سال محسوب می‌شوند. ابعاد صندلی‌ها در این مدل‌ها برابر است و در اکثر مدل‌ها شما می‌توانید دو کریر یا کریکات روی صندلی نصب کنید.

بهترین کالسکه برای دو کودک

در کالسکه‌های پشت سر هم معمولاً اندازه کالسکه‌ها با هم فرق دارد و یکی برای بچه کوچکتر و دیگری برای بچه بزرگتر طراحی شده است. همچنین تنوع در نحوه اتصال صندلی‌های کالسکه و نصب کریر و کریکات در این مدل‌ها بسیار بیشتر است. تنوع بیشتر اگرچه دست شما را برای انتخاب و خرید بهترین مدل کالسکه برای دو بچه باز می‌گذارد.

بهترین کالسکه برای خانواده‌های آینده‌نگر

اگر در حال حاضر برای یک بچه خرید سیسمونی انجام می‌دهید اما فرزند دیگری با فاصله سنی کم خواهید داشت، کالسکه‌های تکی با قابلیت تبدیل به کالسکه دوقلو یکی از انتخاب‌های اقتصادی در طولانی مدت هستند. شما می‌توانید این کالسکه را برای فرزند اول خود به صورت تکی استفاده کرده و در آینده یک سیت دیگر برای فرزند دوم اضافه کنید.

در هنگام خرید کالسکه دوقلوی کودک به چه نکاتی توجه کنیم؟

کالسکه دوقلوی کودک می‌تواند تا حد زیادی زندگی شما و مدیریت کردن دو بچه را آسان کند. به شرط اینکه به نکات مهم در هنگام خرید بهترین کالسکه بچه دوقلو توجه کنید. در این بخش به بررسی مهمترین ویژگی های یک کالسکه دوقلوی خوب خواهیم پرداخت.

ایمنی

اولین موضوعی که در هنگام انتخاب و خرید کالسکه دوقلو مورد توجه قرار می‌گیرد بحث امنیت و ایمنی است. بهترین مارک های کالسکه دوقلوی خارجی استانداردهای ایمنی اروپایی و آمریکایی را برآورده کرده و گاه حتی از این استانداردها نیز فراتر می‌روند. بنابراین شما می‌توانید به عنوان یک گزینه امن به این محصولات اطمینان کنید.

هدایت آسان

موضوع بسیار مهم بعدی نحوه هدایت کالسکه است که باید آسان باشد و از واژگونی جلوگیری کند. با توجه به ابعاد بزگتر و وزن سنگین‌تر، هدایت کالسکه دوقلو سخت‌تر از کالسکه تکی است. به طور کلی کالسکه‌های پشت سر هم را راحت‌تر از مدل‌های کنار هم می‌توان جابه‌جا کرد. در هر حال، یکی از مسائلی که در هنگام خرید کالسکه دوقلو باید تست کنید راحت بودن جابه‌جا کردن، راه رفتن و چرخیدن با کالسکه است.

قابلیت قفل چرخ‌های جلو

در اکثر مدل‌های کالسکه کودک چرخ‌های جلو قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه دارند که به شما اجازه می‌دهد مسیرهای منحنی را با کالسکه طی کنید. در بعضی مدل‌ها امکان قفل چرخ‌ها برای هدایت مستقیم وجود دارد. توصیه می‌شود در خرید کالسکه دوقلو بیشتر از سایر انواع کالسکه به این نکته توجه کنید. زیرا قفل کردن چرخ‌ها یکی از نکات مهم در جلوگیری از واژگونی کالسکه است.

وزن و ابعاد کالسکه

با توجه به سایز بزرگ کالسکه‌های دوقلو، موضوع وزن و ابعاد یکی از مهمترین مسائل در هنگام خرید محسوب می‌شوند. دقت کنید که همچون مدل‌های کالسکه تکی، در کالسکه دوقلو نیز بعضی از مدل‌های بسیار سبک ممکن است کاربرد مسافرتی داشته باشند و نتوانید به صورت دائم از آن استفاده کنید.

فضای سبد کالسکه

داشتن دو بچه به صورت همزمان به معنی حجم زیاد لوازمی است که شما باید با خود حمل کنید. بنابراین بهتر است به دنبال مدل‌هایی باشید که سبد بزرگ با ظرفیت زیاد داشته باشند.

سایر مسائل مهم در خرید کالسکه دوقلو

برخی از مسائل مهم و عمومی در خرید کالسکه کودک مانند روکش‌های تنفس‌پذیر، قابلیت نصب کریر و کریکات، دوام و کیفیت ساخت بالا، ابعاد سایه‌بان، کیفیت چرخ‌ها و دستگیره هدایت ارگونومیک به طور طبیعی در مورد کالسکه‌های دوقلو نیز صدق می‌کنند.

خرید بهترین کالسکه بچه دوقلو خارجی از بامبینو کالا

بامبینو کالا با سال‌ها سابقه درخشان در فروش لوازم سیسمونی اورجینال بهترین مدل‌های کالسکه دوقلوی خارجی را با قیمت مناسب عرضه می‌کند. شما می‌توانید مدل‌های متنوعی در رنج‌های قیمتی گسترده از بهترین مارک‌های کالسکه کودک خارجی مانند چیکو، گراکو، کم و جویی را انتخاب کرده و به صورت آنلاین خریداری کنید. در صورت نیاز به مشاوره کارشناسان مجرب ما آماده پاسخگویی به پرسش‌های شما به صورت حضوری و تلفنی هستند.

ادامه مطلب ...

3 موارد در گرید 4 موارد در گرید فهرست

کالسکه دوقلو جیکل مدل اوپال

کالسکه دوقلو کودک جیکل مدل Opal (اوپال)
13,500,000 تومان

کالسکه دوقلو ایون فلو مدل اکسپند

کالسکه دوقلوی نوزاد و کودک ایون فلو مدل Xpand
25,600,000 تومان

کالسکه دوقلو جویی مدل twin

کالسکه دوقلو نوزاد و کودک جویی مدل twin
18,000,000 تومان

کالسکه دوقلو چیکو مدل اولالا

کالسکه دوقلو کنار هم چیکو مدل OHLALÀ
20,800,000 تومان 21,500,000 تومان

کالسکه دوقلو گراکو مدل Stadium Duo

کالسکه دوقلو نوزاد و کودک گراکو مدل Stadium Duo
13,500,000 تومان

کالسکه دوقلو hauck مدل Roadster Duo

کالسکه دوقلو کنارهم هاوک
3,460,000 تومان

کالسکه دوقلو ببکو مدل Ellery Twin

کالسکه دوقلو نوزاد و کودک ببکو مدل Ellery Twin
4,800,000 تومان

کالسکه دوقلو گراکو مدل Click Connect

کالسکه دوقلو نوزاد و کودک گراکو مدل Click Connect
1,700,000 تومان

کالسکه دوقلو گراکو مدل Modes Duo

کالسکه دوقلو GRACO
13,900,000 تومان

کالسکه دوقلو مامالاو مدل 662

کالسکه دوقلو کنارهم مامالاو مدل ۶۶۲
2,990,000 تومان

کالسکه دوقلو کم مدل Twin Flip

کالسکه کالسکه دوقلو کم ایتالیا مدل فلیپ
6,000,000 تومان

کالسکه دوقلو کم مدل Twin Pulsar

کالسکه دوقلو نوزاد و کودک کم ایتالیا مدل Twin Pulsar
19,350,000 تومان
Close